DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Virtuální adopce

Virtuální adopce

Tato sekce je určena převážně kokříkům, kteří nejsou z nějakého důvodu vhodní pro klasickou adopci. Zvláště pro tyz vás, kteří nemohou pejska fyzicky adoptovat, ale přesto by rádi pomohli, je toto vhodná příležitost. Ne všechny útulky tuto možnost nabízí. Zde najdete nabídku, pejsků u kterých tato možnost je. Podmínky virtuální adopce si musíte dojednat s konkrétním útulkem! 

Některé pejsky zde uvedené je možné adoptovat i skutečně, ale mají například z důvodu stáří nebo handicapu zhoršené šance na umístění. Jména adoptivních páníčků bude přidávat pouze na jejich žádost. Máte-li tedy adoptovaného kokříka  chcete se s ním pochlubit? Napište na kokrvnouzi@seznam.cz

Ben

Kokřík Beník byl před osmi lety, asi jako dvouletý pejsek, přehozen přes zeď do útulku. Stalo se tak pár dní po vánočních svátcích. Tato událost Beníkem natolik otřásla, že trvalo několik dlouhých týdnů, než začal ošetřovatelkám v útulku důvěřovat tolik, že se nechal třeba jen zlehka pohladit. Dalších několik měsíců trvalo upevňování vzájemné důvěry mezi Benečkem a ošetřovatelkami útulku. Nyní je z Beníka přátelský, umazlený pejsek, který ale má svoji hlavu. Jakmile se mu něco nelíbí, nebojí se ohnat. Například nesnáší stříhání. Nůžek se strašně bojí a nenechá si ustřihnout ani jeden "cucek". Když má jít Benda mimo útulek, dá to velkou námahu přesvědčit ho, aby si nechal nasadit obojek. I když z následující procházky má potom radost. Lidem mimo útulek Beneček nedůvěřuje a bojí se jich. A tím jim dává jasně najevo, kde je jeho domov......    

Umístěn: Přímětice

Určen pouze k virtuální adopci
 

Bertík

 

Bertík je moc hodný, mazlivý pejsek. Je v dobré kondici, ale kvůli jeho věku ho nikdo nechce. Vidíme, že už u nás dožije, proto jsme ho přesunuli do virtuální adopce.


Bertíkovi zemželi majitelé, proto musel k nám do útulku. Velmi dobře si tady zvyknul. S ostatními pejsky se snáší moc dobře. Je to naše zlatíčko.

Umístěn: Praha-Modřany

Skutečná adopce možná

 

 

Tyrol

cca 8 let,

kokršpaněl, kamarád, hodný, však problematický při údržbě srsti, nerad se stříhá, hůře vidí.

Vhodný k domku se zahrádkou se spaním v teple, nenáročný.

 

Umístěn: Brno-Kociánka

Skutečná adopce možná

Péťa
        
stáří cca 1,5 roku,


mladý, temperamentní pejsek, avšak nedůvěřivý. Miluje hračky, nechá se pohladit, ale nemá rád vodítko ani manipulaci a je schopen kousnout. Je to však mladý pejsek, a tak by bylo škoda, kdyby musel celý život strávit v útulku. Hledá proto trpělivého a zkušeného majitele, který zvládne jeho osobitou povahu.

Umístěn: Brno-Kociánka

Skutečná adopce možná

Dan 


Je to již starší pejsek který má rád klid a výběh na zahradu.Nehodí se k malým dětem,ale k lidem kteří mají již nějakou zkušenost s pejsky.Dan je pejsek náladový a v rodině v které byl dokázal i napadnout.U nás na útulku zatím žádnou agresi naprojevil ba naopak je to pejsek velice komunikativní a rád se mazlí.
Uvítal by bydlet v rodinném baráčku.

 

Umístěn: Lanškroun

Skutečná adopce možná

Reggie


 je extra prípad. Bola nájdená na frekventovanej ceste pri Vranove nad Topľou, ako zmätene pobiehala medzi autami. Bola tesne po šteňatách a nejaký "človek" sa jej takto chcel zbaviť. Našťastie sa ľudia, ktorí ju takmer zrazili, nad ňou zľutovali a odviezli ju najskôr na veterinu do Prešova a neskôr do KS. Odtiaľ sa dostala k nám, resp. títo ľudia boli tak milí, že po ňu extra šli a doviezli nám ju. Až u nás doma sme prišli na to, že je slepá - má PRA. Aj tak sme ju ešte chceli ponúkať na adopciu, dokonca už mala v podstate novú majiteľku, keď sa pridružili problémy s motorikou. Reggie sa nedokázala udržať na nohách, točilo ju na jednu stranu, padala...
Zaviezli sme ju na veterinu a po 2 dňoch nám bolo povedané, že je to na uspanie, liečba nezaberá... Keď nás však Reggie začula, aj keď padajúc, bežala nám v ústrety. Celým svojím telíčkom vrtela a hoci sa nevládala udržať na nohách, dávala nám jasne najavo, aká je šťastná, že nás má pri sebe...
A tak sme urobili ešte posledný pokus: klinika v Trnave. Nechceli sme, aby umrela bez toho, aby poznala aj iný, lepší život, než mala u množiteľa...
MVDr. Kálman ju vyšetril a navrhol liečbu, kde už nebolo čo stratiť: kortikoidy. Reggie má totiž dlhodobo neliečené zápaly v ušiach a zrejme poškodený slimák - centrum rovnováhy. Už po dvoch dňoch sa dostavili prvé výsledky!
Reggie dožije u nás, nakoľko nám úplne verí a nevieme, koľko času jej ešte ostáva. Nechceme, aby znova menila prostredie. Tu je spokojná a šťastná a tu aj dožije. Pravdepodobne bude celý zvyšok svojho života na liekoch...
 

Umístěn: Záchranný koráb, SK

Určena pouze k virtuální adopci

Zigo


Zigo je stary kokerspaniel, asi 8 rokov, ktoreho pravdepodobne vyhodili jeho "ludia" kvoli zdravotnym problemom. Zigo sa k nam dostal zaciatkom maja. Bol v hroznom stave, k "normalnym" problemom sa pripojil kotercovy kasel a silne prechladnutie. Po vsetkych vysetreniach, ktore sme absolvovali na Klinike v Trnave, sa zistili problemy so srdcom, problemy s ocami (aj tzv. "suche oko") a problemy s usami. Dnes uz je Zigo po operacii oci aj usi, berie lieky na srdce a stava sa z neho velmi aktivny senior. Ak chce niekto psika, ktory si sice vyzaduje stalu zdravotnu starostlivost, ale je skutocne mily a nekonfliktny (take kokre bez PP velmi nebyvaju!), ktory sa znesie so psami, fenami aj mackami, tak je Zigo ten pravy pre Vas!
 

Umístěn: Záchranný koráb, SK

Skutečná adopce možná

Bea

 

Umístěn: Záchranný koráb, SK

Více fotografií zde

Skutečná adopce možná

Beny


Benyho vyhodili z tepla do mrazov. Je to asi 8-mesacny psik, bol velmi vychudnuty, ale uz je to lepsie. Najde sa prenho niekde miestocko v teple?
 

Umístěn: Záchranný koráb, SK

Více fotografií zde

Skutečná adopce možná

Beny 2


Beny je vraj "utekac". Od nas sa vsak ujst nesnazi. Skor to bude klasicky "zavislak". Ak ho niekto adoptuje a bude sa mu venovat, bude to super psik. So psami vychadza celkom dobre, macky vraj lovi (zatial sme neskusali u nas). So psami je to trosku otazka zvyku, zo zaciatku vrci, potom je to uz v pohode.

Umístěn: Záchranný koráb, SK

Více fotografií zde

Skutečná adopce možná

Zigo

Zeno je pravdepodobne krizenec jednofarebneho a farebneho kokra. Pochadza z KS Trebisov. Ma asi 2 roky. Ma niekto o tohto velmi zaujimavo sfarbeneho psika zaujem?
 

Umístěn: Záchranný koráb, SK

Více fotografií zde

Skutečná adopce možná

Alík


celý svůj psí život byl uvázaný na velmi krátkém řetězu u boudy.Je to velmi milý a přátelský pejsek, ale je vhodný pouze jen na dvorek se zahrádkou, nikdo Alíčka bohužel nenaučil čistotě.V útulku je již skoro rok a stále toužebně čeká na nového hodného páníčka, který mu alespoň to stáří udělá krásným.

Umístěn: Příbram

Skutečná adopce možná

   
   
   
   
   
   
   
   

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, mazat a jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

  • Používejte často nové bloky.
  • ENTER = nový odstavec.
  • SHIFT+ENTER = nový řádek.
  • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
  • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
  • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz